Restauracja

Besamim

Besamim

ul. Anielewicza 6

00-157 Warszawa, Śródmieście

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

Sb

Nd

10:00 - 18:00

Nieczynne

10:00 - 20:00

10:00 - 18:00

10:00 - 18:00

10:00 - 20:00

10:00 - 20:00

Dzisiaj: Nieczynne

Wyślij maila

Zarezerwuj dla siebie:

LOKAL

do 175 os.

SALĘ

do 150 os.

VIP ROOM

do 30 os.

 • Polska
 • Śródziemnomorska
 • Żydowska
 • Biznesowo

  Biznesowo
 • Przyjęcia okolicznościowe

  Przyjęcia okolicznościowe
 • Urodzinowo

  Urodzinowo
 • Ze znajomymi

  Ze znajomymi

Restauracja Besamim, znajdująca się w nowoczesnym wnętrzu Muzeum Historii Żydów Polskich, specjalizuje się w daniach kuchni żydowskiej (nazwa oznacza przyprawy w języku hebrajskim). Wejście do lokalu nie wymaga zakupu biletu do muzeum, natomiast samo muzeum jest ciekawym dodatkiem do zorganizowanego tam eventu lub spotkania firmowego.

W codziennej ofercie Besamim znajdziecie również dania kuchni polskiej i międzynarodowej. W lokalu dostępne są również gotowe dania koszerne z certyfikatem, które można zamówić na miejscu w restauracji lub na wynos.

W menu znajdziemy tradycyjne dania kuchni żydowskiej takie jak śledź po żydowsku, kawior po żydowsku, kugel, kreplachy (czyli pierogi), rosół z kulkami macowymi, kaczkę po żydowsku, gulasz wołowy po sefardyjsku oraz desery, w tym paschę żydowską. Dodatkowo mamy do dyspozycji bardzo szeroki wybór win izraelskich.

Cały budynek Muzeum jest klimatyzowany i bardzo dobrze chroniony, a także przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Dodatkowego smaku dodaje otoczenie światowej klasy architektury. Co ciekawe, budynek Muzeum, którego częścią jest Restauracja Besamim zdobył w 2014 roku Nagrodę Roku SARP oraz Nagrodę za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej.

Ze względu na godziny otwarcia Muzeum imprezy wymagające zamknięcia restauracji mogą odbywać się w zależności od dnia tygodnia:
- w każdy wtorek od 15-tej, we wtorki powierzchnia restauracji może być powiększona o prestiżową przestrzeń na parterze Muzeum przy Synagodze z Gwoźdźca dzięki czemu można zorganizować bankiet nawet dla 450 osób;
- w poniedziałki, czwartki i piątki po godzinie 18-tej;
- w środy soboty i niedziele po godzinie 20-tej;

Restauracja Besamim jest świetnym miejscem na organizację imprezy firmowej lub eventu. Jasne i przestronne wnętrze lokalu daje szerokie możliwości jego aranżacji.

Napisz recenzję

Ostatnio na blogu

Biznesowe lunche, kolacje, imprezy w hotelach czy pikni...
Jakie są Twoje pierwsze skojarzenia, gdy słyszysz okreś...
Dopiero co rozpocząłeś pracę, nie zdążyłeś jeszcze dobr...