Jak zostać stałym bywalcem?

Wyobraź sobie idealny świat, w którym na każdym rogu serwują wyśmienite jedzenie, nie ma kolejek i rezerwacji, goście są traktowani po królewsku, a klimatyczne wnętrza same zapraszają do środka.

Brzmi jak bajka? I słusznie. Bo nie żyjemy w idealnym świecie, a w gąszczu miejskich lokali czekają na nas zarówno gastronomiczne perełki, jak i miejsca, na które szkoda naszego czasu i pieniędzy. Jak w takim razie znaleźć lokale, które spełnią nasze oczekiwania? Jak planować wyłącznie udane wyjścia? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych wskazówek.
 

Po pierwsze: określ charakter spotkania czy imprezy

Niby oczywiste, a jednak często o tym zapominamy. Organizację każdego wyjścia, niezależnie od jego charakteru i skali, należy zacząć od koncepcji. Z kim wychodzę? Ile będzie osób? Jaki mamy budżet? Co to za okazja? Co zamierzamy robić? Odpowiedzi na te pytania nakreślą nam wstępną wizję spotkania, którą będziemy mogli skonfrontować z ofertą poszczególnych lokali.
 

Po drugie: znajdź idealny lokal na event

Miejsce, który wybierzesz, powinien być dopasowany nie tylko do charakteru spotkania, ale też do charakteru jego uczestników. Wybierasz się na obiad z rodziną? Poszukaj restauracji z domową, przytulną atmosferą  i różnorodnym menu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Randka? Znajdź miejsce, w którym da się swobodnie porozmawiać. Spotkanie z przyjaciółmi? Wybierz lokal z dobrym jedzeniem i dobrym alkoholem;) Szukaj miejsc, które będą na swój sposób wyjątkowe – dzięki oryginalnemu wnętrzu, pięknie zaaranżowanemu ogródkowi, czy właścicielowi z „duszą”. To detale, ale zapadają w pamięć i są gwarancją udanego spotkania. Nie zapomnij też o sprawdzeniu bardziej prozaicznych aspektów – lokalizacji, dojazdu, dostępności miejsc parkingowych, kącika zabaw dla dzieci (jeśli wiesz, że na spotkaniu pojawią się maluchy) oraz przedziału cenowego dań.
 

Po trzecie: planuj wyjście z głową (i z wyprzedzeniem!)

Udało Ci się znaleźć idealny lokal? Już tylko kilka kroków dzieli Cię od udanego wyjścia:) Skontaktuj się z wybranym miejscem – najlepiej z wyprzedzeniem, które będzie adekwatne do rangi spotkania – i określ swoje oczekiwania. Podaj ilość osób, na którą chcesz dokonać rezerwacji oraz charakter imprezy/wyjścia. Powiedz o wszystkim, co  Twoim zdaniem pomoże obsłudze w przygotowaniu przestrzeni pod spotkanie. Sprawdź też, czy nie załapiesz się na jakąś promocję (happy hours, danie dnia czy zniżkę na hasło Lokalowo;)).
 

Po czwarte: planuj szybciej, z LOKALOWO!

Choć może się wydawać inaczej, zaplanowanie udanego wyjścia nie musi być trudne ani czasochłonne. Wystarczy wiedzieć gdzie szukać. Przejdź do naszej wyszukiwarki, określ swoje oczekiwania i przeglądaj listę tylko tych miejsc, które w pełni je realizują. Nie masz jeszcze pomysłu na wyjście? Zainspiruj się naszymi propozycjami! Gwarantujemy Ci, że na naszej stronie znajdziesz wyłącznie sprawdzone miejsca z niezwykłym klimatem.
 

Spędzaj czas wyjątkowo, dzięki Lokalowo ;)

Jeśli podobał Ci się ten artykuł to spodoba Ci się: