Jak zorganizować karnawałową imprezę firmową? Dajemy Wam 5 sprawdzonych pomysłów.

Karnawał to okres, w którym odbywają się najbardziej zwariowane, huczne i kolorowe bale oraz zabawy. Warto wykorzystać tę okazję do tego, by zorganizować niezapomnianą imprezę firmową o nieformalnym charakterze. O czym pamiętać, planując takie wydarzenie? Co zrobić, by tegoroczna impreza firmowa była równie kolorowa i wesoła, co słynny karnawał w Rio de Janeiro? Tego wszystkiego dowiesz się już za chwilę!

Zastanów się, jaki jest cel organizowanej przez Ciebie imprezy firmowej…

Spotkanie biznesowe? Jeżeli chcesz skupić się na tym, by podczas eventu nawiązać biznesowe kontakty, pozyskać nowych klientów lub partnerów biznesowych, impreza karnawałowa może nie być najlepszym rozwiązaniem, chociaż wiele zależy oczywiście od tego, w jakiej branży pracujesz. Przedstawiciele zawodów kreatywnych mogą doskonale odnaleźć się na tego typu eventach, jednak w przypadku np. branży bankowej czy naukowej, impreza karnawałowa może być uznana za faux-pas.
 

A może impreza integracyjna? Jeżeli planujesz nieformalną imprezę, mającą na celu zintegrowanie pracowników firmy, poprawienie motywacji do pracy oraz budowanie pozytywnego wizerunku firmy, bal karnawałowy jest jak najbardziej na miejscu!
 

Wybierz odpowiedni lokal na event

Co będzie działo się na Twojej imprezie? Tańce, zabawy, poczęstunek, rozmowy? Zastanów się, jaka przestrzeń pozwoli Ci zorganizować wszystkie zaplanowane atrakcje i aktywności. Dobrym wyborem na firmowe imprezy karnawałowe są zwykle lokale oferujące kilka niezależnych pomieszczeń, dzięki którym uczestnicy eventu mogą wybierać pomiędzy różnymi formami spędzania czasu.

W jednym z pomieszczeń umieszczone mogą być stoły z jedzeniem, drugie może służyć jako miejsce do tańczenia i zabaw, kolejne – zostać zaaranżowane, jako przestrzeń do spokojnej rozmowy lub być przeznaczone na dodatkowe atrakcje, takie jak bilard, ruletka czy karaoke.

Pamiętaj, by wybierając odpowiednie miejsce na imprezę firmową, zwrócić uwagę również na jego lokalizację. Jeżeli zdecydujesz się na lokal położony na obrzeżach miasta lub poza jego granicami, być może konieczne będzie zapewnienie gościom dojazdu lub powrotu (na przykład wynajętym autokarem).
 

Po trzecie, wybierz styl imprezy firmowej

Imprezy karnawałowe to najczęściej tematyczne bale z przebraniami, muzyką, jedzeniem i atrakcjami dobranymi do przewodniego motywu eventu. Zastanawiasz się, jaki styl mógłby sprawdzić się na Twojej imprezie karnawałowej? Poznaj pięć propozycji, które dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz tę z nich, która najlepiej sprawdzi się na Twoim evencie!
 

  • Lata 20., czyli impreza w stylu Wielkiego Gatsby’ego

Styl ten kojarzy się najbardziej z bogactwem, przepychem, złotem, szampanem, brokatem, konfetti, elegancją i jazzem. Całe szczęście, zorganizowanie takiej imprezy nie wymaga niebotycznego budżetu i dostępne jest także dla tych, którzy nie dysponują fortuną na miarę pana Gatsby’ego. Wystarczy, że na sali ustawione zostaną odpowiednie dekoracje, na stołach pojawi się elegancka zastawa, a goście wybiorą stroje nawiązujące do epoki. Resztę dopełni odpowiednia muzyka i atrakcje w stylu lat 20.
 

  • Gorączka sobotniej nocy, czyli boogie night w stylu lat 70.

Impreza ta to szalona dyskoteka z dużą dawką popu, funku i rock’n’rolla, w otoczeniu kolorowych świateł, cekinów i dymu. Dress code obejmuje: dzwony, kolorowe peruki afro, wielobarwne koszule i okulary przeciwsłoneczne. Wśród atrakcji eventu nie może zabraknąć konkursów tanecznych i wokalnych.
 

  • Powrót do PRL-u

Alkohol podawany w musztardówkach, kiszone ogórki, wędliny zawinięte w gazety, aluminiowe sztućce, goździki i robotnicze hasła porozwieszane na ścianach – to wszystko sprawi, że Twoja firmowa impreza karnawałowa przeniesie się do epoki prawdziwego absurdu! Wśród strojów dla gości mile widziane są: marynarki z poduszkami na ramionach, dżinsowe spódnice, obcisłe koszule, bokobrody i wąsy. Atrakcje, których nie może zabraknąć na imprezie firmowej w klimacie PRL, to kalambury z propagandowymi hasłami czy wyścigi w jedzeniu kisielu przy pomocy łyżeczek na łańcuszkach. Aby dodać wydarzeniu dodatkowego smaczku, przygotuj kartki, które goście będą mogli wymieniać na drinki lub potrawy.
 

  • Dzieci-kwiaty, czyli impreza w stylu lat 60.

Na evencie tego typu królują hippisi! Parkiet zdominowany zostaje przez rock’n’rolla, twista i swinga. Wnętrze ozdobić można symbolami nawiązującymi do ruchu hippisowskiego, takimi jak pacyfki, wielobarwne kwiaty czy napisy „peace”, „make love not war”. Dress code na imprezę w stylu lat 60., obejmuje przede wszystkim: dzwony, kolorowe koszule, wzory kwiatowe, okulary lenonki, chusty.
 

  • Bollywood, czyli podróż do Indii

Wnętrza warto ozdobić dużą ilością kolorowych chust oraz symbolami nawiązującymi do hinduizmu, na przykład figurami słoni. Na stołach powinny dominować indyjskie potrawy i napoje, na przykład curry czy mango lassi. Atrakcją wieczoru będą oczywiście tańce synchroniczne w rytm największych przebojów Bollywood. Aby dobrze oddać klimat imprezy, panie powinny założyć błyszczące, kolorowe sari, a panowie długie tuniki i turbany.
 

Warto wiedzieć! Aby mieć pewność, że zaproponowany przez Ciebie styl, termin i miejsce imprezy będą odpowiadać wszystkim zaproszonym gościom (a przynajmniej większości), możesz przygotować krótką, anonimową ankietę, którą roześlesz wśród pracowników. Zaproponuj w niej 2 lub 3 daty do wyboru, kilka propozycji stylu, w jakim utrzymany będzie event, możliwe lokalizacje i… czekaj na wyniki. Gwarantujemy, że taka pomoc zespołu jest nieoceniona!

Impreza karnawałowa to zwykle bardzo dużo dobrej zabawy, ale także… dużo planowania i wiele pracy związanej z organizacją eventu. Pamiętaj, że jeżeli nie chcesz lub nie jesteś w stanie podjąć się tego zadania osobiście, w każdej chwili możesz skontaktować się z naszym zespołem Lokalowo. Chętnie zorganizujemy dla Ciebie niezapomniany event karnawałowy! :)

Jeśli podobał Ci się ten artykuł to spodoba Ci się: