Jak najczęściej szukamy lokali pod organizację imprezy prywatnej lub firmowej?

Zacznijmy od chodzenia po wujku Google, przeklikiwania kolejnych stron i szukania na nich informacji o rezerwacjach i organizowanych imprezach. Dodajmy trochę zmarnowanego czasu, nadszarpnięte nerwy i w końcu się udaje… znajdujemy lokal, odpowiadający naszym wymaganiom. Czy nie można łatwiej, szybciej i skuteczniej?

Gdy chcemy zorganizować urodziny na 30 osób w zamkniętej sali lub wigilię firmową na 70 osób z rezerwacją całęgo lokalu, problemy są podobne:

  • ograniczona ilość czasu, mamy go po prostu za mało w ciągu dnia;

  • problematyka znalezienia informacji o możliwościach rezerwacyjnych danego lokalu i dostępnych terminach.
     

Dlaczego organizacja eventu prywatnego lub firmowego jest taka trudna?

Chcemy organizować swoje urodziny, wyjście ze znajomymi czy spotkanie firmowe (tutaj z chęciami bywa różnie), jednak często z powodu problemów ze znalezieniem odpowiedniego lokalu, rozmów z managerami i ustalania wolnych terminów, staje się to męczące. Czy nie bylibyśmy w stanie zrobić tego szybciej i bardziej skutecznie, gdyby sprawę znalezienia lokalu uprościć do maksimum?

Do tej pory szukanie lokalu na rezerwację pod imprezę prywatną czy firmową sprowadza się do:

  • rekomendacji od znajomych;

  • wyszukiwarki internetowej;

  • bazując na własnych doświadczeniach.

Często każdej z wymienionych wyżej możliwości towarzyszą utrudnienia.
 

Rekomendowane lokale od znajomych

Lokale są sprawdzone i to jest ich największa zaleta. Wiemy, że osoba, która była i zorganizowała już swoją imprezę jest zadowolona, więc i my możemy być spokojni o swój event. Wszystko super, jednak na popularne terminy takie jak wigilia firmowa, chrzciny czy komunie te lokale są rekomendowane bardzo często i rezerwowane z prędkością światła. Z tego powodu będzie nam bardzo trudno o wolny termin, znając tylko jeden sprawdzony lokal. Możemy poprawić naszą sytuację, zwiększając bazę rekomendowanych lokali, dzięki czemu sytuacja z brakiem wolnego terminu we wszystkich restauracjach jest mniej prawdopodobna, zwłaszcza biorąc pod uwagę pojawiający się trend, o którym przeczytasz dalej w artykule.
 

Sprawdzanie lokalu na imprezę w google

Jeżeli próbowaliście to wiecie, zajmuje to bardzo dużo czasu i wiążę się z przeszukiwaniem stron internetowych lokali, odnajdywaniu zakładki “kontakt”, dzwonienie i dopytywanie się o możliwość rezerwacji. Cały proces się zapętla, a my spędzamy kolejną godzinę na nudnej czynności z coraz to większym zmartwieniem, czy uda nam się znaleźć odpowiedni lokal z dostępnym terminem. Dodatkowo pamiętajmy, że wysokość w wynikach google zależy od wielu czynników, a smaczna kuchnia i umiejętności organizacyjne imprez nie są jednym z nich.
 

Bazując na własnych doświadczeniach restauracyjno-eventowych

Najlepsza sytuacja, znasz lokal, szefa kuchni lub właściciela restauracji i masz pewność co do wysokiej jakości organizacji Twojej imprezy. Niestety lubimy zapominać o ważnych datach, tak samo przy naszej imprezie bardzo możliwe, że odkładanie jej organizacji z tygodnia na tydzień sprawi, że najlepszy (lub jedyny możliwy) termin będzie zajęty. Taka sytuacja ma miejsce bardzo często w popularnych restauracjach z dobrą kuchnią. Dlatego tak samo jak przy rekomendowanych lokalach, najlepiej mieć sprawdzonych co najmniej 3 restauracje.
 

Rezerwacyjny armagedon na miesiąc przed!

Takie imprezy jak wigilia firmowa, sylwester, komunia, chrzciny i każda inna impreza, która ma z góry określony termin charakteryzują się coraz to większą trudnością znalezienia wolnych terminów im bliżej daty wydarzenia. Trend w takich imprezach jak komunie czy chrzciny zbliża się wielkimi krokami do trendów weselnych.

Już teraz rozmawiając z licznymi managerami dostajemy informację o rezerwacji terminów na prawie 2 lata przed!

Między Innymi z tego powodu stworzyliśmy wyszukiwarkę lokalowo, gdzie po wstępnym określeniu swoich potrzeb takich jak “lokal na urodziny 30 osób” znajdziecie restauracje, które są w stanie zorganizować Waszą imprezę prywatną lub firmową. Na lokalowo skupiamy jedynie sprawdzone miejsca z bogatą ofertą rezerwacyjną.

O tym jak korzystać z wyszukiwarki lokalowo dowiecie się w tym artykule.

Pamiętajcie, że pomożemy Wam w znalezieniu lokalu na imprezę, napiszcie do nas tutaj. Po ustaleniu terminu, ilości gości i innych szczegółów szybko zaproponujemy Ci najlepsze lokale z ofertą dopasowaną pod Twoją imprezę.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł to spodoba Ci się: